У Дніпрі відбулась акція «Лікар Гусь за Білорусь!»

Для акції «Лікар Гусь за Білорусь!» у Дніпрі активісти ГО «Форпост» підготували міні-виставку з фотографій, на яких добре видно всю жорстокість білоруських поліціянтів по відношенню до мирних мітингувальників. Перехожі роздивлялися фотографії, ставили питання, слухали шокуючі історії про масове порушення прав людини у Білорусі.

Дмитро Лукомський, волонтер ГО «Форпост», білоруський активіст, розповів про важливість підтримки не тільки з боку громадськості, але й української влади. Зокрема, у питаннях легалізації, працевлаштування вимушених біженців в Україні. Також Дмитро розповів про те, як в білоруських тюрмах обходяться з тими, хто мав сміливість публічно виступати проти режиму Лукашенка.

«Після звірячого побиття силовиками, я скаржився на стан здоров’я, але мені було сказано, що це всього лише синці невеликі. Через дві години мені принесли в камеру дві таблетки анальгіну. І це все лікування. Це відбувалося в 2020 році, а зараз ситуація в Білорусі набагато гірша. Нещодавно там була затримана за участь в акції молода дівчина. Більше місяця вона провела в камері на холодній підлозі. В результаті їй видалили яєчник, тепер у неї є інвалідність. Так само не надається належне лікування онкологічним хворим, які потрапили до ІТТ (ізолятор тимчасового тримання). Їм готові допомагати тільки в разі, якщо вони напишуть «покаянний» лист на ім’я Лукашенка. Через це у нас гинуть люди», – ці слова Дмитра пролунали на площі Героїв Майдану в Дніпрі.

Нагадаємо, сьогодні акція «Лікар Гусь за Білорусь!» відбулась також в Одесі, Львові, Києві, а також у європейських столицях, зокрема у Варшаві та Вільнюсі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *