Міжнародний симпозіум у Берліні «Перетин кордонів: соціальні, культурні та клінічні виклики»

15-19 серпня у Берліні відбувся 17-й Міжнародний Симпозіум, організований  Міжнародним  товариством групового аналізу, у якому взяли  участь психотерапевти з України.

Тема Симпозіуму стосується найболючішої проблеми сьогодення, коли тисячі біженців втікають від війни та бідності, перетинаючи кордони – «Перетин кордонів: соціальні, культурні та клінічні виклики». В соціальному аспекті ризик терористичних атак та сплеск потоку мігрантів викликає негативні настрої та занепокоєння у європейському суспільстві.

Симпозіум зібрав провідних психотерапевтів, психоаналітиків, соціологів, психологів, антропологів та експертів з питань міграції з усього світу, аби разом обговорити сучасні виклики, обмінятися досвідом та внести свій вклад у покращення міжнародного клімату.

Учасники обмінялися власними ідеями, дослідженнями та практичним досвідом. Симпозіум відбувався у форматі лекцій, доповідей, презентацій та у роботі маленьких, середніх й великих груп.

Україну на Міжнародному Симпозіумі в Берліні від Центру психічного здоров’я та травматерапії представляли Олена Подолян і Наталя Шапошник з темою «Використання психодинамічних принципів і технік в комплексній терапії наслідків травматичного стресу у постраждалих в результаті військового конфлікту в Україні».

Від інших українських спільнот та організацій докладали: Юрко Прохасько, Володимир Погорілий, Вілена Кіт, Галина Циганенко, Олександр Фільц.

Психоаналітична теорія та практика збагатилися досвідом лікування ветеранів двох світових воєн, жертв Голокосту, ветеранів В’єтнаму та інших учасників травматичних подій. За останні три роки в Україні відбулася різка еволюція травматерапії, пов’язана з військовими подіями, окупацією, внутрішньою міграцією населення, військовою мобілізацією цивільних осіб, захопленням заручників та військовополонених.

Якщо говорити про особливості психотерапії травми в сучасній Україні, то це – значне поширення диссоціативних та параноїдальних захисних механізмів, формування різноманітних залежностей та психосоматичних симптомів. За словами Олени Подолян, найчастіше  психотерапевти мають справу з регресією особистості, яка перешкоджає реабілітації та ресоціалізації клієнта. У той же, час вони рідко зустрічають класичний посттравматичний синдром. У більшості випадків на передній план виходять розлади адаптації.

За результатами п’ятиденного Симпозіуму, вийшла аналітична брошура Crossing Borders Social Cultural and Clinical Challenges  з короткими описом усіх виступів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *