У Дніпрі п’ять громадських організацій створили екокоаліцію

Сьогодні, 18 грудня, під час прес-конференції п’ять громадських організацій Дніпра заявили про утворення екологічної коаліції. Мета створення Коаліції – консолідація зусиль найбільш активних громадських діячів у сфері захисту навколишнього середовища, аби разом захищати права українців та безпечне довкілля, інформує Дніпроград.

До коаліції громадських об’єднань увійшло п’ять організацій, зокрема – «Екологічний простір України», Громадська рада при Дніпровській міськраді, «Правозахисна Група «Січ», «Вірність», «Форпост». За словами активістів, в Україні давно закривають очі на екологічні проблеми. А Дніпро з року в рік входить в трійку найбільш забруднених міст країни, що має надважкі наслідки для здоров’я мешканців та економіки в цілому.

“Реальні масштаби забруднення замовчуються, як і той факт, що за погану екологію мешканці міст платять 10-ма роками свого життя. Щотижня погана екологія віднімає один день життя містянина. Закликаємо усіх небайдужих підписати петицію до Президента України, в яких ми вимагаємо комплексно переглянути ставки екологічного податку для підприємств-забруднювачів, а саме – збільшити їх в десятки разів. Модернізувати стаціонарні пости спостереження, регулярно проводити онлайн-моніторинги на кордонах санітарної зони кожного підприємства-забруднювача. Регулярно інформувати населення про екологічну ситуацію в обласних центрах через ЗМІ, і зокрема, оприлюднювати дані Центральної геофізичної обсерваторії”, – розповів представник ГО “Екологічний простір України” Сергій Голота.

Активісти також нагадали, що в рамках асоціації з Євросоюзом Україна взяла на себе зобов’язання виконувати 29 директив, які стосуються водних та земельних ресурсів, моніторингу повітря та екології загалом, які наразі не виконуються.

“Директиви ЄС вимагають виконання європейських граничних норм викидів. Наприклад, у нашому місті, де велика кількість промислових виробництв, повинно працювати десять-двадцять моніторингових станцій. На даний момент місто облаштовує лише одну. Ми не вимагаємо аби у Дніпрі закрилися підприємства. Ми хочемо аби заводи працювали, але робили це так, як працюють забруднювачі в Європі”, – зазначила голова громадської ради при ДМР Лілія Богачова.

Директор ГО “ПГ “СІЧ” Дмитро Рева наголосив, що умови деректив повинні виконувати не тільки заради шляху до Європи, а й заради власного майбутнього. Адже від кожного з нас залежить чи будемо ми жити в чистій країні, чи далі екологія перебуватиме в катастрофічній ситуації.

“Якщо виходити з досвіду інших країн, які вже пройшли важких шлях екологічної реструктуризації, то можна сказати, що суми, які треба виділити на природоохоронні програми та проекти дуже великі, і економіка України в цьому плані зіткнеться з великими труднощами. Проте екологічний план для нашої Держави вкрай необхідний. Зазвичай проект передбачанний від трьох до десяти років, і витрати розподіляються між місцевим і обласним бюджетом, також є допомога Євросоюзу, зокрема грантові програми. Наша роль, як представників громадського сектору, контролювати, пропонувати і допомагати державі, щоб в Україні нарешті почали працювати екологічні програми, і кожен громадянин міг це відчути”, – зазначив  Дмитро Рева.

Шкідливі речовини надають різну токсичну дію не тільки на організм людини, а й впливають на здоров’я тварин, також погіршується якість продуктів сільського господарства, є вплив на клімат і стан озонового шару Землі, гине флора і фауна.

“Ми не говоримо про і так зрозімілі речі, адже на алергію страждають все більше людей, кількість онкохворих дітей теж росте, мешканці міста потерпають від захворювань серцево-судинної та дихальної систем. Ніхто не рахує ті збитки, які несе людство. А про життєві втрати, який несе тваринний світ, мало хто задумується. Адже наразі через катастрофічну екологію пухлини різного виде знаходять у 90% тварин старше 6 років. Також мова йде про стихійні захоронення тварин, що у майбутньому несе за собою екологічну катастрофу”, – зазначила голова товариства захисту тварин “Вірність” Марианна Мірошніченко.

Нагадаємо, у Дніпрі містяни вийшли під вікна обласної ради на протест проти забруднення повітря промисловими гігантами області.

Автор: Дарина ТВАРА

Оригінал: https://dniprograd.org/2017/12/18/u-dnipri-pyat-gromadskikh-organizatsiy-stvorili-ekokoalitsiyu_63346?fbclid=IwAR3mMwbx-VAtqqLtPwil19eyZ_oqxEqAl5QQQW3Tpjzb–mxJFJR8TSKpKA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *