Концтабір «Російська Федерація»

Колись Володимир Путін назвав розпад СРСР «найбільшою геополітичною трагедією» ХХ століття. Для екс-кдбшника, як і для багатьох росіян, це дійсно є особистою трагедією. Адже «велич» комуністичного режиму культивувалася десятки років. Зростаючи в такій парадигмі, дуже важко уявити світ, який живе за іншими законами. Саме тому сьогоднішня Російська Федерація, яка, до слова, позиціонує себе як імперію і правонаступницю СРСР, на практиці переймає усі моделі поведінки комуністів. Це можна побачити просто відкривши стрічку російських новин.

Декілька днів тому творець російського правозахисного проекту Гулагу.нет Владімір Осєчкін отримав у свої руки низку відеозаписів, на яких зафіксовані систематичні катування людей, які перебувають у місцях несвободи (в’язниці, інтернати тощо). Загалом йому вдалося дістати більше 40 гб записів. Професійний підбір авто Україна для замовлень. На них можна побачити, як співробітники ФСИН (Федеральная служба исполнения наказаний – рос.) жорстоко катують людей. Архів з відеозаписами передав програміст, який раніше також піддавався катуванням і був вимушений працювати на державних службовців протягом 2018-2020 років. За цей час йому вдалося зібрати дані та підготувати для передачі правозахисникам. Сам програміст виїхав з РФ.

Відомо, що ці відео знімали співробітники ФСИН, аби передавати їх начальству в якості звітів. Як зазначає Владімір Осєчкін, по всій Російській Федерації працюють так звані «зондер команди» зі співробітників ФСИН та ФСБ. Їхнє завдання – виявляти та ламати найбільш небезпечних осіб, а також формувати мережу «стукачів». Ті, хто не піддаються тиску – отримують ще більші покарання.

 

Як приклад жорстокості російських державних службовців, можна стисло описати один з відеозаписів. На ньому чоловіки у формі ФСИН тримають оголену людину (в’язня) за кінцівки, а інший ґвалтує жертву, використовуючи предмет. При цьому, кати продовжують погрожувати людині і кажуть, що це покарання за непокору. Катування триває декілька хвилин, супроводжуючись криками жертви. За потреби в мережі можна знайти й інші відеозаписи катувань у в’язницях РФ, але ми вам не радимо це робити заради дозвільного інтересу.

Після тортур усіх постраждалих змушують підписувати документи, що вони не мають претензій до адміністрації закладу та ФСИН. Якщо ті відмовляються – катування починаються знову. Вражає цинічність та жорстокість катів. І те, що подібна практика не є  виключенням  із правил, а налагоджена система. Цю систему контролюють найвищі чини у державі. І саме для них співробітники ФСИН знімали свої відео. Можна лише припускати, скільки таких випадків було по всій Росії.

Резонанс дійшов і до Кремля. Прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що у разі підтвердження достовірності відео «це стане приводом для серйозного розбору». Це стало відомо зі статті Радіо Свобода.

Владіміру Осєчкіну вдалося показати, що «народ, який переміг нацизм» сам реінкарнував найгірші його прояви у собі. Втім, за методами роботи з населенням Радянський Союз мало чим поступався «фашистам». Такі «цінності» продовжують культивувати в Росії. Унормування катувань – лише один із симптомів збоченого тоталітаризму та насадженої атмосфери ненависті. Ті, хто будує свою внутрішню і зовнішню політику на ненависті, рано чи пізно починає пожирати самого себе. І сьогоднішня Росія – тому яскравий доказ.

Слід додати, що деякі відео знімали не просто для звіту. У майбутньому їх використовували для шантажу співробітників ФСИН та інших силових органів, аби тримати їх «на гачку». Тобто, чітко прослідковується створення системи, де ти або з державою-екзекутором, або підеш під суд (якщо тебе самого не закатують).

Дехто може сказати, що в Україні схожа ситуація. Так, на жаль, в нас теж досі застосовують тортури. Але головна відмінність в тому, що українське суспільство разом із окремими представниками держави активно бореться з цим явищем. Над захистом прав постраждалих працюють чимало громадських організацій, в Офісі прокурора створений окремий підрозділ для боротьби і запобігання катувань в правоохоронних органах, налагоджена робота ДБР, тощо. Тобто, Україна поступово рухається ВІД тортур. В той же час Росія навпаки йде назустріч  і продовжує формувати конвеєри смерті в місцях несвободи. Фактично, йде відновлення ГУЛАГу на базі різних в’язниць. І це контролюється не окремим начальством колонії, а цілими управліннями і не виключено, що міністерствами.

Такі моделі «виховання» в РФ (як і у будь-якій іншій країні) дуже небезпечні у глобальному сенсі. Вони допомагають формувати атмосферу ненависті одне до одного. Далі ця ненависть розповсюджується на найближчі об’єкти. І Україна, як сусід РФ, не має обходити стороною такі резонансні випадки. Адже рано чи пізно нова хвиля ненависті від сусіда прийде і до нас.

Автор: Антон Мороз, менеджер з адвокації

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *