Доповідь щодо проблем психосоціальної реабілітації учасників АТО

Фахівці центру ФорпостHELP разом із партнерами з Правозахисної Групи “СІЧ”  було презентовано соціальний проект Психологічної  кризової  служби та  Правозахисної групи  Січ, що реалізовується на базі та за сприянням КЗ «Дніпропетровська міська поліклініка №1» ДОР». Провідними фахівцями психологами, юристами  та лікарями розроблено комплексну програму соціально-психологічного відновлення  військовослужбовців та членів їх сімей.

Форпост готовий надавати психологів, “СІЧ” – юристів, а міська поліклініка – психіатрів та неврологів.

На зустрічі зі лікарями міста Дніпра було озвучено механізм реалізації учасникіів АТО та членів їхніх родин.

Зокрема, було зазначено, що під час проходження профілактичних оглядів та обстежень в умовах центрів кожному з демобілізованих військовослужбовців, які приймали участь в АТО, та членам сімей військовослужбовців, які загинули в АТО призначається (за показаннями) індивідуальна програма реабілітації.

Згідно Закону України про психіатричну допомогу від 22.02.2000 :

  • Кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки наявність такого розладу не буде встановлено на підставах та в порядку, передбачених Законом України про психіатричну допомогу та іншими законами України.
  • Право на одержання і використання конфіденційних відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги має сама особа чи її законний представник.
  • Допускається передача відомостей про стан психічного здоров’я особи та надання їй психіатричної допомоги без згоди особи або без згоди її законного представника для:

1) організації надання особі, яка страждає на тяжкий психічний розлад, психіатричної допомоги;

2) провадження дізнання, попереднього слідства або судового розгляду за письмовим запитом особи, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора та суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *