Круглий стіл «Нормотворення в інтересах постраждалих від терористичних дій на Сході України»

5-6 серпня 2016 року команда центру психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP за підтримки «Київського діалогу» через ГО «Культура медіальна» організували нформаційно-освітню програму для громадських активістів та представників місцевих органів влади, в рамках якої відбулись круглий стіл «Нормотворення в інтересах постраждалих від терористичних дій на Сході України»; тренінг з першої психічної допомоги на місці подій та DOCU/КЛУБ.

Захід проходив в файному місті Торецьк Донецької області, яке представляють наші однодумці та друзі, вони ж   співорганізатори заходу- ГО «Твоє Нове Місто» , і звичайно Правозахисна  група «Січ», яка є нашим постійним партнером в правозахисних та адвокаційних заходах. В дводенній програмі Прийняли участь представники УВКБ ООН, волонтери, мешканці «сірих зон», представники ЗСУ СІМІС, представники міськради м. Торецька.

Впродовж нашого перебування в Торецьку, ми на власні очі побачили, що якщо Майдан дав українцям поштовх для самоусвідомлення себе як нації, то війна ж на Донбасі стала для багатьох місцевих мешканців початком шляху від одиниці населення до справжнього громадянина. Звісно, для тих, хто зважився на це. І все ж, місцевим проукраїнським активістам дуже нелегко, значно складніше, ніж у тому ж Дніпрі. Справа навіть не в тому, що при владі тут багато людей, м’яко кажучи, не-української спрямованості (в міськраді досі присутні депутати від колишніх КПУ та Партії Регіонів, а містом керує людина, що організувала «референдум»), а в тому, що місцеві жителі — неважливо, молоді чи старі — геть втратили віру в реальність змін на краще. А віри в те, що зміни можна розпочати самому, тут і раніше майже не було.

Дуже нелегко повірити в те, що від тебе залежить доля держави. Ще складніше дається ця віра, коли у твоєму місті, здається, мало що змінилося: ті ж самі люди при владі, що й два роки тому, ті ж самі настрої у більшості твоїх знайомих та родичів. І хоча темою захисту прав людини зацікавилися не тільки місцеві активісти, а навіть представники влади, останні, за виключенням нового заступника міського голови Торецька, відсиділи всього кілька годин для «проформи». На питання, чи допоможуть нові знання в подальшій роботі, відповіли: мовляв, «Не наша тема». На питання «Чому не ваша?», відповіли, що «так сказали у міськраді». Ось і все пояснення — яскравий приклад того, як не перейматися відповідальністю, перекладаючи її на інших.

Відео з тренінгу:

Непросто було учасникам усвідомити основне — права людини працюють там, де вона сама цього прагне. Чому? Тому що правило, яке вбивалося роками: «Я нічого не вирішую» — дуже складно викинути з голови. Тому що, взявши на себе таку відповідальність, ти маєш працювати, попри всі перешкоди, незважаючи на невдоволеність інших. Тому що, коли щось не вийде, спитають саме з тебе. Але, попри все Торецьк приємно здивував — готові на це люди тут є.

Докладніше про захід за посиланням: https://www.dnepr.com/main/blog/25110-vivchayuchi-geografyu-toreck.html;

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *