Тренінги зі стрес-менеджменту на Луганщині

30 листопада 2017 року команда Центру психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP  за запрошенням Восток SOS провела тренінг “Стрес-менеджмент” в Луганській області.

Учасниками тренінгу стали фельдшери, медсестри та шкільні педагоги. Навчання відбувалося в невеликих групах по 10 учасників. У перший день тренерки працювали в селищі Тепле. Під час тренінгу організаторам та учасникам вдалося створити дружню атмосферу, яка сприяла ефективності роботи. В анкетах слухачі відзначили, що у них не проводилося жодного подібного навчання, окрім базового курсу про права людини.

А наступного дня тренінг відбувся уже  у місті Щастя, де на команду Форпост HELP знову чекала тепла зустріч та вмотивовані учасники. Так само, як і в Теплому – раніше вони прослухали лише базовий курс про права людини від Восток SOS.

Для мешканців Донецької та Луганської областей, як і для населення України в цілому, в умовах конфлікту та напруженої ситуації на Сході, дуже важливо вміти подолати стрес у собі, в суспільстві, керувати своїми емоціями та залишатися внутрішньо сильними. Особливо вразливою групою є люди, які своїми силами намагаються подолати наслідки конфлікту в суспільстві.

Виявилось, що зі спеціалістами, які надають допомогу населенню у селищі Тепле та місті Щастя працює лише Восток SOS, не рахуючи гуманітарної допомоги від різних організацій. Але спеціалісти Форпост HELP переконані, що залишатись осторонь цієї проблеми не можна, і готові активно працювати  над її вирішенням.

З обома групами трeнeрки Олена Подолян та Олена Батинська сформулювали, що основним стресовим фактором у “кортизоловій” реальності, в якій останні кілька років живуть фельдшери, вчителі та медсестри – є культурна, економічна та суспільна ізоляція. Група з м. Щастя одразу розкрилася – «Нас називають сірою зоною… Алe чому ми сіра? Щe й зона? Ми – вeсeлі, працьовиті, у нас тут дужe гарно, ми вміємо приймати гостей. Образливо бути «сірими» у сприйнятті інших областeй!» І тоді тренерка Олена Батинська поділилася, що в її уявленні сірий – надзвичайно гарний колір, тому що насправді він – зовсім не сірий, а перлинний… І ця несподівана метафора перевернула уяву усіх присутніх.

Тренерки Форпост HELP сподіваються, що після двох насичених днів тренінгу учасники отримали нові знання та інструменти зі стрес-менеджменту, які допоможуть їм у подальшій роботі! Також  Форпост HELP  висловлює глибоку вдячність команді Восток SOS за чудову організацію тренінгів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *