Найцікавіші аспекти зустрічі «Документування порушень прав людини та воєнних злочинів у зв’язку із військовим конфліктом на Сході України»

25-26 вересня 2015 р. Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) за сприяння програми USAID “Права людини в дії” провела у Києві робочу зустріч «Документування порушень прав людини та воєнних злочинів у зв’язку із військовим конфліктом на Сході України».

На зустріч були запрошені документатори громадських приймалень УГСПЛ з 19 міст України, в тому числі – з Артемівська, Краматорська, Кривого Рогу, Маріуполя, Сєверодонецька, Слов’янська, Червоноармійська.

Блок «Особливості реакцій людини на психотравмуючі події. Інтерв’ювання свідків та потерпілих порушення прав людини та воєнних злочинів»

Подолян Олена, тренерка, координатор програми “Форпост“:

«В роботі з потерпілими від психотравмуючої ситуації важливо пам’ятати, що для виходу з із специфічного психологічного стану потребується досить довгий проміжок часу. Тому документатор має бути надзвичайно уважним, аби необережним питанням не спровокувати патологічну реакцію. Процес документування – це симбіоз дотримання етичності процедур, розуміння реакції на травмуючу ситуацію та навичок надання першої психологічної допомоги».

Повна версія – на сайті  УГСПЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *