Ми намагалися зрозуміти, яка мотивація тих, хто катує — авторки циклу короткометражних фільмів «Проти катувань»

Розмова з режисеркою та сценаристкою Ольгою Волинською та продюсеркою, директоркою ГО «Форпост» Оленою Подолян.

За підтримки Українського культурного фонду вони створили цикл короткометражних фільмів «Проти катувань», у яких підіймається проблема тортур та їхніх наслідків в Україні: у місцях несвободи, відділках поліції, дитячих притулках та на окупованих територіях Донбасу.

Ольга Волинська: Ми зосередились саме на причинах, намагалися зрозуміти, яка мотивація тих, хто катує і чому катування відбуваються в Україні у таких масштабах. У поліції є проблема застарілої системи, яка звикла катувати задля вибивання свідчень, бо не знає інших методів. Зараз експерти говорять про те, що необхідно навчати поліцейських, що є сучасні, міжнародні методи отримання інформації, не застосовуючи катувань.

Олена Подолян: Ми спілкувались з дітьми, підлітками, які постраждали від катувань. Щоб не травмувати неповнолітніх ще більше, ми не показували їх обличчя. Всі розповіді про одне – були факти катувань. Дітей били електрошокерами, дубинками. Діти з дуже важких сімей, з важким бекграундом, травмовані. Катування було методом «перевиховання» незручних дітей. У фільмі акцентується увага на тому, що дитячі притулки — таке ж місце несвободи, як і інші.

Ольга Волинська: Ми підбирали героїв з розумінням, що ці люди досить відкриті. Однією з цілей було показати, що готовність говорити про цей злочин вже є першим кроком до боротьби з катуваннями. Це відкритість, непримиримість. Було дуже важко працювати з героїнею останнього фільму про катування в поліції. Ці злочини залишають довгий шлейф травми після себе. Ми підбирали людей, які були готові про це відкрито говорити.

Послухати всю розмову можна на сайті Громадського радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *