Кольори свободи: акція на підтримку білоруського народу в боротьбі з диктатурою.

9 серпня – перша річниця виборів в Білорусі та початку протестів проти кривавого режиму нелегітимного президента Лукашенка. 

Ми, українці, добре знаємо, наскільки важливою є гостра реакція на насилля, беззаконня та несправедливість, а також підтримка під час розбудови демократичних процесів та національної боротьби. 

З огляду на це – 9 серпня о 19.00 активісти, організатори акції піднімуть справжній білоруський – біло-червоно-білий прапор, який як і  жовто-блакитний, є символом боротьби за свободу та демократичні цінності.

Синхронно, майже з усім демократичним світом, в цей день ми декларуємо неприпустиму ситуацію з залякуванням та насиллям по відношенню до представників громадянського суспільства Білорусі, висловлюємо свою підтримку активістам та активісткам, що борються за демократичні цінності.

Також організатори акції декларують недопустимість порушення статей 3, 26, 27 Конституції України та вимагають їх дотримання по відношенню до всіх білорусів, що проживають в Україні. 

Оскільки Україна проголосила підтримку демократії, засудила репресії щодо протестувальників з боку нелегітимної влади Білорусі,  відкрила свої кордони для шукачів політичного притулку –  український уряд зобов’язаний  захищати усіх білорусів, які шукають на нашій землі порятунку від політичної розправи. А відтак, обов’язок української поліції та служби безпеки – швидко розслідувати ймовірне політичне вбивство Віталія Шишова та покарати як виконавців, так і замовників. 

Також учасники акції вимагатимуть від українського уряду припинення будь-якої економічної та політичної співпраці з антилюдяним режимом Лукашенка, який показово нехтує нормами усіх ратифікованих Білоруссю міжнародних договорів в галузі прав людини.

Організатори акції закликають усіх небайдужих, а також місцеві ради та державні адміністрації на знак солідарності з білоруським народом, що виборює свою свободу, підняти 9 серпня біло-червоно-білі прапори, робити та викладати світлини з хештегами #бчб #кольорисвободи #колерысвабоды #colorsoffreedom

Закликаємо громадські організації приєднатись у своїх містах та селищах до акції 9 серпня о 19.00.
Розміщуйте цю подію на своїх інтернет сторінках та додавайте назву своєї громадської організації у документі за допомогою коментарів за цим посиланням: https://docs.google.com/document/d/1ROj9KqYmAnHA83hDKDmdk6ErUgDFVajo4nw23V5alao/edit?fbclid=IwAR1r4D8_tokIQ8LeaBAHNYKpM4zUsK8e9MmsDmiO0o2F2O7N1HyUE9yZJi4
До ініціативи проведння акції на підтримку представників громадянського суспільства Білорусі доєдналися Восток SOS Правозахисна Група “СIЧ” Правозахисний центр Дія Правозахисний центр «Поступ» / HRC Postup МАРТІН-клуб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *