ФОРУМ “ПОРУШЕННЯ ПРАВ ТА ДИСКРИМІНАЦІЯ ЛЮДЕЙ З ВІЛ/СНІД”

Чому виникає страх перед інфікуванням та упередження до людей зі статусом ВІЛ? Як подолати стигматизацію цієї категорії людей з боку суспільства, яке досі живе міфами радянської епохи? Сьогодні ми розмірковували про це у правовому клубі «PRAVOKATOR» в рамках круглого столу, який організувала Правозахисна Група “СIЧ”. Темою стало порушення прав та прояви дискримінації до людей зі статусом ВІЛ, туберкульозом та вразливих груп населення. Разом із нами у дискусії взяли участь правозахисники, юристи, громадські діячі, представники поліції, омбудсмена та церковники.
Що таке дискримінація та стигматизація людей зі статусом ВІЛ, ми знаємо не з чуток. За три з половиною роки роботи співробітники «Форпосту» не раз зіштовхувалися із ситуаціями, коли нашим клієнтам не надавали інформацію та відмовляли у допомозі лише на підставі їхнього статусу. У суспільстві, де тема ВІЛ/СНІДУ часто табуюється, де досі живуть міфи та стереотипи радянських часів, на нашу думку, вкрай важливо говорити про ці проблеми публічно та говорити правильно.
«Те, як розповідають про це у школах – безнадійно застаріло, – прокоментувала ситуацію Олена Подолян, керівник ГО «Форпост». – Починати треба з освіти людей, які займаються освітою».
Учасники дискусії дійшли до висновку, що важлива місія лягає саме на батьків, які мають першими говорити на відверті теми зі своїми дітьми. Також потрібно реформувати систему освіти, яка досі працює за шаблонами 20-30–річної давності, в школах не готові говорити на тему сексуального просвітництва, ВІЛ/СНІДУ, одностатевих стосунків – коректно. Можливо, це і стало однією з причин, чому сьогодні дискримінація цієї категорії людей в Україні набула загрозливих маштабів.
«Наше суспільство зациклене на пошуку швидких рецептів та легких шляхів. І коли раптом якась певна група людей намагається прорватися до певного суспільного блага, ми відчуваємо роздратування та злість. Нам здається, що у нас заберуть благо, яке апріорі ми вважаємо своїм. Насправді, щось може змінитися лише тоді, коли ми почнемо намагатися співіснувати у світі, де існують різні точки зору. І саме громадськість має організувати цей процес», – додала Олена Подолян.
За результатами круглого столу планується налагодити конструктивний діалог між громадськими та державними інституціями заради зменшення стигми та більш ефективного захисту прав людей вразливих категорій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *