ДИТЯЧА ХУДОЖНЯ МАЙСТЕРНЯ «ФОРПОСТУ» ВІДНОВИЛА ЗАНЯТТЯ

4-го січня після довгих канікул відновила свою роботу Дитяча художня майстерня при Центрі Психічного здоров’я та травматерапії «Форпост HELP». Діти віком від 10 до 15 років, батьки яких стоять на сторожі миру в Україні, створили соціальний мультфільм «Новорічне диво»

Як ви гадаєте, що вони показали у своєму мультфільмі? Що для дітей дійсно є ДИВОМ? Ні, не телефони, купа цукерок чи іграшки, а МИР! Діти самі створили сюжет, пластилінових персонажів та зняли анімацію. Вона про те, як у родину військового навідується добрий Санта та приносить довгоочікуваний подарунок.

У майбутньому діти та організатори майстерні мріють поділитися досвідом створення соціальної мультиплікаціїі з іншими дітьми, які зіштовхнулися з життєвими труднощами та потребують підтримки.

Олена Подолян, керівниця «Форпост HELP» розповіла про те, як створювалася дитяча студія та про плани на майбутнє:

«Була необхідність підтримати дітей із сімей, у яких важкі часи. За таких обставин дітям доводиться завчасно ставати дорослими – брати на себе більше зобов’язань по хатній роботі, бути розуміючими, добре вчитися … словом, попрощатися з дитинством. Ми з колегами міркували, якого формату мають бути заняття, аби діти не просто відвідували цікаві активності, а й відчували групу, як надійний та довірливий простір. Вирішили зробити групу на цілий день: зі спільним приготуванням їжі, вільним часом і, звичайно, корисними секціями. Сподівання виправдалися – учасники тепер навіть мають потенціал наставництва. Ми бачимо кілька важливих напрямків використання мультиків: в адвокаційних кампаніях, в які плануємо залучати дітей; як засіб діалогу та передачі досвіду – у виїзних художніх майстернях. Ну ,і звичайно, як мистецтво, як дорогу у дитячий світ.»

Варто зауважити, що під час створення мультиплікаційного ролику діти вчаться працювати в групі, спілкуються та самореалізуються.

Керівниця дитячої студії Віталія Серебрянська акцентує, що мультфільм – це лише інструмент для активізації дітей та їхнього самовираження:

«Діти не завжди довіряють дорослим, а мультик допомагає їм розкритися. Кінцевою метою є не створення самого мультфільму, а вирішення проблем дітей креативними методами. Після занять вони стають більш відкритими та позитивно налаштованими. У них з’являється віра, що їхні мрії можуть здійснитися. Вони відкривають для себе нові життєві цінності».

 За дев’ять місяців роботи Дитячої художньої студії створено 5 мультфільмів – це історії, які зворушують. Діти розповідають їх про себе та про те, що їх насправді хвилює.

Приміром, один з мультфільмів «Допомога маленькому другу» – про друзів (учасників студії), які врятували життя маленького єнота, у якому діти показали людяність, любов до природи та цінність дружби.

Ще одина анімація, «Велика допомога», створена маленькими майстрами – це вдячність людям, які з ними працюють: діти показали, як команда дарує їм серця – любов, увагу та піклування.

А останнім мультфільмом «Новорічне диво» діти продемонстрували, що хочуть жити у мирі та готові турбуватися про тих, хто потребує підтримки. Тож, давайте вчитися цьому у дітей, вірити у них та разом йти до мрій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *