15 та 16 жовтня на телеканалі ЧП Інфо відбудеться показ другої історії – «Заґратовані» з документального циклу «Проти катувань» #запідтримкиУКФ.

Ця історія про відомого громадського активіста та правозахисника Олега Цвілого, який пережив тортури в пенітенціарній системі під час відбування покарання. За ґратами Олег зіштовхнувся з тим, що тортури застосовуються в якості “дисциплінарного контролю”, та “інструменту ефективного впливу” з боку адміністрації відносно засуджених. Стало зрозумілим — людина, яка потрапляє у в’язницю, ризикує назавжди втратити шанс на виправлення і соціальну реадаптацію, бо тортури за жодних обставин не сприяють виправленню, вони лише калічать. Тортури і жорстоке поводження в закритій системі, в ситуації повного безправ’я у’язненого, змусили чоловіка шукати нових сенсів: вже у колонії він боровся за власні права та права інших ув’язнених.

Після звільнення Олег заснував “Альянс української єдності”. Сьогодні це одна з найбільш відомих українських організацій, яка захищає права українців, які відбувають покарання і розробляє законотворчі ініціативи. Також Олег має намір побудувати неурядову ініціативу реабілітації колишніх засуджених, відстоює своєчасне надання медичної допомоги ув’язненим, право на належні умови утримання та свободу від катувань. До сьогодні Олег регулярно зазнає переслідувань і нападів за свою правозахисну діяльність.

Ця історія спонукає задуматись, наскільки важливим є принцип справедливості і рівності перед Законом за злочин; як повинна змінитись пенітенціарна система, щоб дійсно виконувати покладені на неї функції; скільки понівечених доль і який масштаб збитку для суспільства в цілому ми маємо, толеруючи катування над засудженими, в результаті яких багато людей втрачають шанс на повернення до нормального життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *