Які фактори впливають на поведінку військових під час служби і як можна запобігати конфліктам – прес-конференція

Сьогодні в прес-центрі Информатор психотерапевтка Центру психічного здоров’я та психотравми Форпост HELP Олеся Ольховик разом із військовою психологинею Світланою Чабановою поговорили про те, які фактори впливають на поведінку військових під час служби і як можна запобігати конфліктам.
Як зазначила Олеся Ольховик, будь яка зміна місця зайнятості – це навантаження, це завжди зміна способу життя (великі корпорації, робота по змінах). Але важлива адаптація , хто відповідає за адаптацію, за вливання у колектив, за озвучування правил існування у цьому колективі тощо.

«В армії в основному чоловіки, тестостерон, агресія, і її не треба подавляти. Але потрібно направляти. Воєнне середовище – воно ж все про агресію Наскільки воно сприяє появі булінгу? У будь якому середовищі, де є ієрархія, колектив, ролі, є лідери/ цапи відбувайли і це є нормальна динаміка групи. Але потрібен модератор, який розуміє ці процеси, знає їх та може пояснювати їх іншим. Потрібно щоб керівництво знало закони групи (школа-булінг –вчитель-завуч-директор) Тобто помічати в собі агресію, розуміти її і направляти», – зазначила психотерапевтка.

Крім цього вона додала, що якщо людина більш-менш здорова, то впорається з новими правилами гри. Якщо є розлад адаптації, або ж ПТСР – армія лише посилить це. Розлад адаптації- захисні механізми психіки – дисоціація, витіснення, істерична поведінка. Група цю поведінку не приймає. Далі – засміювання. Сміх – сама крута коупінг стратегія, але сміх сміху ворожнеча. Сміятися разом, або проти одного. У цапа відбувайла неминуче буде вибух. Важливо – діагностика на вході, психологічний менеджмент групи керівництвом протягом усього терміну служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *