У Бабушкінському райцентрі зайнятості Дніпра пройшов день учасника АТО

У приміщенні Бабушкінського районного центру зайнятості м. Дніпро, в рамках Дня учасника АТО, відбувся інформаційно-просвітницький захід для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО.

У заході взяли участь фахівці громадських організацій «Центр психічного здоров’я та травматерапії «Форпост HELP», «Правозахисна група «Січ», представник Третього дніпропетровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міністерства юстиціїУкраїни.

Фахівці громадських організацій надали роз’яснення щодо основних прав та пільг, які мають учасники АТО, та гарантує держава. Виступ був розподілений на три блоки: юридичний, соціальний та медико-психологічний.

У першому блоці Володимир Плетенко та Ксенія Онищенко висвітлили юридичні питання, зокрема: розірвання/подовження контракту на проходження військової служби, правила повторної мобілізації, грошова компенсація учасникам АТО у разі поранення, першочергове право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників, правила подання скарги до Європейського суду з питань прав людини та ін.

У другому блоці Анатолій Скочко інформував щодо першочергового забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та огородництва, першочергового ремонту жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом, безоплатного отримання ліків та лікарських засобів першочергового безоплатнезубопротезування, безоплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, знижки плати за користування житлом та комунальними послугами.

У третьому, медико-соціальному блоці, Світлана Дорошенко та Олена Подолян розповіли про типові фізичні, емоційні та поведінкові реакції військових після повернення додому, закономірності психічних реакцій у період адаптації після демобілізації. З присутніми обговорили психологічні труднощі, з якими вони можуть зіткнутись у повсякденному житті; ознайомили учасників семінару з простими техніками допомоги тілу та розуму збалансувати почуття та думки, щоб після демобілізації жити повноцінним мирним життям.

Учасники зустрічі отримали вичерпні відповіді на численні запитання, відповідні рекомендації, інформаційні матеріали та записали контактні телефони, за якими можна проконсультуватися в індивідуальному порядку.
Оригінал матеріалу: У Бабушкінському райцентрі зайнятості Дніпра пройшов день учасника АТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *