Проблема – у відсутності комплексної психосоціальної допомоги, яка б мала надаватися людям, права яких порушуються, – Юлія Гончар

Директорка Центру психічного здоров’я та травматерапії «Форпост-HELP» Юлія Гончар напередодні Правозахисного weekend у Дніпрі розповіла про діяльність фахівців організації та поділилася інформацією про найбільш гострі проблеми, з якими сьогодні стикаються наші клієнти.

Наразі переважна кількість звернень в першу чергу пов’язані з двома факторами: наслідками російської агресії та системними порушенням прав людини в місцях несвободи. На жаль, такі проблеми часто підживлюються за рахунок недосконалої системи соціального та медичного захисту населення.

«Проблеми спостерігаються для нас у відсутності комплексної психосоціальної допомоги, яка б мала надаватися людям, права яких порушуються, недостатньою комунікацією між відомствами, які можуть на це впливати. Також існує відсутність грамотного документування наслідків катувань і проблема професійного вигорання фахівців, які працюють в цій темі, адже існують багато проблем викликів, запитів, а фахівців, які б могли з цим справлятися, не так і багато. Вирішення цієї ситуації ми бачимо у налагоджені доброго контакту і тісної співпраці з громадськими організаціями», – зазначила під час прес-конференції Юлія Гончар.

Директорка Центру «Форпост-HELP» наголосила, що окрім тісної співпраці з громадськими організаціями, також має бути налагоджена і співпраця з державними установами у психосоціальній, медичній та правозахисній сферах.

Юлія Гончар нагадала, що наразі “Форпост” разом із партнерами з Правозахисної групи “СIЧ” та Данським інститутом з протидії катуванням розпочали проект, який передачає імплементацію стандартів Стамбульського протоколу в Україні та навчання фахівців різних сфер належному документуванню наслідків тортур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *