Конгрес: психосоматична медицина ХХІ століття

1-2 листопада у Києві відбувся Перший Конгрес Всеукраїнської асоціації психосоматичної медицини «Психосоматична медицина ХХІ століття: реалії та перспективи». Захід зібрав провідних психологів та психотерапевтів з усього світу для пошуку нових методів та підходів для допомоги при психосоматичних захворюваннях.

Фахівці обговорювали різноманітні аспекти психосоматичної медицини, зокрема, можливості допомоги ветеранам бойових дій та вимушеним переселенцям. У Конгресі взяли участь і фахівці Центру психічного здоров’я та травматерапії ( ГО «Форпост»), які уже два роки надають фахову допомогу жертвам збройного конфлікту.

« Якщо говорити про переселенців, то зараз найболючіша проблема -«недобровільного» повернення. Вимушені переселенці не знаходять себе на новому місці та змушені повертатися додому. Це рішення дається їм вкрай важко: наростає безсилля та агресія, але повернення стає єдиною можливістю вижити. Ще одне місце «зламу»: все, що ми пережили – було дарма», – коментує психолог ГО «Форпост» Наталя Щербина.

У сфері допомоги ветеранам, ситуація не набагато краща, – додають фахівці.  Система реабілітації й досі не сформована, а до психологів бійці не бажають звертися за звичкою.  Вирішення проблеми провідні психологи вбачають у створенні комплексної системи роботи з родинами бійців.

Цікаво, що формат роботи Конгресу не обмежувався лише доповідями, а складався з живих дискусій і навіть дискусійних батлів, один з яких був присвячений темі: “Людина і вовк: чий соціум безпечніший?”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *