“Держава фактично монополізувала інститут експертизи”, – Антон Мороз.

«Катують на допитах у поліції, катують ув’язнених в тюрмах, військових у полоні. І не лише військових, але й цивільних на окупованих територіях. Є випадки, коли й діти зазнають жорстокого поводження у дитячих будинках. Важливо мати сміливість бачити ці явища і реагувати на це», – зазначила на пресконференції Ольга Тимошенко, психологиня «Центру психічного здоров’я та травматерапії «Форпост HELP», членкиня Української спілки психотерапевтів.

Стамбульський протокол – це один з найефективніших інструментів у світі для документування тортур і наслідків тортур. Україна наразі є лідером серед європейських країн з випадків тортур. Про це свідчить, зокрема, практика Європейського суду з прав людини, куди надходять скарги від громадян України проти держави Україна. Це пов’язано з тим, що на національному рівні доволі важко притягнути до відповідальності катівників та тих, хто здійснює насилля. Більшість справ в Україні або не доходять до судів, або перекваліфіковуються на менш суворі статті.

Держава фактично монополізувала інститут експертизи. У судах повноцінно сприймаються лише державні експерти, які працюють у державних органах. Їхні висновки в судах беруться до уваги частіше, аніж висновки представників громадського сектору. І якщо психолог працює в громадській організації, його сприймають скоріше як консультанта. Суддя може або брати до розгляду його експертні висновки, або не брати. В міжнародних судах висновок експерта з громадського сектору сприймається як повноцінний доказ.

Про це на пресконференції говорив Антон Мороз, спеціаліст з адвокації ГО «Форпост».

Більше інформації у відео – https://cutt.ly/imNQuwI

#Dignity #Правалюдини #протидіятортурам #правозахист #протидіякатуванням #тортури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *