Як відбувається реабілітація засуджених?

Як відбувається реабілітація засуджених, які пережили жорстоке поводження та катування? Ніяк. В країні нема реальних механізмів соціальної адаптації таких людей. Ми живемо суспільстві, в якому тортури толеруються. Це означає, що мовчазною згодою більшість підтримує фізичне та психологічне насильство до засуджених. А це породжує просто катастрофічні наслідки. Люди виходять на волю з поламаною психікою і при цьому – бояться звернутися за допомогою. Що у них всередині у цей момент? Можемо припустити: відчуття повної безпорадності та недовіри до держави…

Сьогодні про проблему психологічної допомоги та соціальної адаптації для засуджених, які пережили жорстоке поводження, ми говорили на семінарі-практикумі для працівників Центру пробації Дніпропетровської області.

Ми вважаємо, що небайдужа позиція активної частини громадянського суспільства грає тут не останню роль. Ми уже розробили анкети для документування таких злочинів та запропонували фахівцям центрів підтримати нашу ініціативу – зібрати свідоцтва таких злочинів, щоб надати людям необхідну психологічну допомогу.

Дякуємо колегам підтримку та сподіваємося на подальшу співпрацю!

#права_людини #катування #проти_катувань #психологічна_допомога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*