Як підготуватись до школи: поради психолога

Багато хто з нас з жахом згадує період, коли літні канікули завершувались і наступав час повертатись #дошколи. Справді, після майже 3-х місяців відпочинку важко налаштуватись на робочий настрій як батькам, так і дітям.

Разом з психологом Вікторія Горбунова підготували кілька порад, як підготуватись психологічно та ввійти в навчальний рік без стресу для дитини та батьків.

Поступово відновлюйте шкільний розпорядок дня

Адже на канікулах дітям зазвичай дозволяють пізніше лягати і довше спати, що також непогано і необхідно для відпочинку. Перехід на новий режим може створити додатковий стрес на початку навчального року, тому варто починати заздалегідь.

Повноцінний сон для дитини – надзвичайно важливий. Дослідження вказують, що регулярний режим сну у ранньому дитинстві пов‘язаний з когнітивною діяльністю та може позитивно впливати на здоров‘я протягом усього життя (https://goo.gl/7LW2Uv).

📗Почніть готуватись до занять заздалегідь

Важливо не робити цього зненацька, а покроково домовлятись про це з дитиною. Переконайтесь, що завдання дитині цікаві та не виснажують її. Дуже важливо не примушувати дитину до занять, особливо, якщо вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани. Після навчання також заплануйте щось цікаве і бажано активне, наприклад, велопрогулянку.

Створіть книгу спогадів про літній відпочинок

Це може стати доброю передшкільною традицією та частиною сімейного ритуалу. Спогади можна оформити у вигляді презентації з відео та фото всього, що відбувалося влітку.
Такі сімейні ритуали допомагають покращувати емоційний клімат в сім’ї та сприяють ефективному ранньому розвитку дитини – збагаченню словникового запасу, емоційному розвитку, формуванню соціальних та академічних навичок (https://goo.gl/qiZP9T).

Складіть список цілей на наступний рік

Дітям подобаються своєрідні “новорічні резолюції“, коли вони перед навчальним роком складають для себе перелік обіцянок (цілей, планів), яких хочуть дотриматись, та домовляються з батьками про винагороди – в разі, якщо цілей вдасться досягти.

Варто нагадати дітям, що школа – це не лише уроки, а й зустрічі з друзями та нові цікаві знання.
І початок шкільного року – це не так страшно, якщо бути готовим!😉

Докладніше як підготуватись психологічно на сайті Міністерство охорони здоров’я Україниhttps://goo.gl/UkH19F

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*