Перспективи реабілітації жертв катувань: “Форпост” взяв участь у експертному обговоренні

Минулого тижня на запрошення “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні спеціаліст завітав на експертне обговорення перспектив комплексної реабілітації жертв катувань в місцях несвободи. На це питання, як виявилося, експерти дивляться по-різному. І це не дивно, адже кожен запрошений гість пройшов свій шлях і має власний унікальний досвід.

Одні акцентували увагу на стратегічних речах: зміні законодавства, відповідних нормативних документів тощо. А інші зосередилися на обговорені більш «практичних» проблем: свавілля адміністрації закладів, повну залежність жертв катувань від своїх кривдників, небажання змінювати систему загалом. Було приємно почути і позицію керівника наших партнерів з Харківська правозахисна група (ХПГ) Євгена Захарова, який має чи не найбільший досвід протидії тортурам в Україні.

Завдяки різним поглядам на можливість комплексної реабілітації жертв катувань у місцях несвободи виникла достатньо жвава дискусія. Дещо було конструктивом, а дещо – більш «мрійливими» роздумами. Кожну пропозицію було занотовано, аби у майбутньому врахувати їх у процесі розбудови Клініка з прав людини HealthRight International. Особисто я розповів про досвід роботи Форпосту у співпраці з Правозахисна Група “СIЧ”. Протягом останніх років організації зосереджують свою діяльність саме на захисті прав жертв катувань та їхній реабілітації. Такий досвід зацікавив наших колег з Health Right, чим ми приємно вражені.

Сподіваюся, що пропозиції і досвід, озвучені під час зустрічі у Харкові, стануть корисними для розвитку Клініки з прав людини. Важливо, аби в Україні зростали подібні проекти, адже масштаби явища катувань настільки загрозливі, що для боротьби з ним варто консолідувати зусилля десятків організацій.

Ми із колегами розраховуємо, що вже у найближчому майбутньому разом з усіма зацікавленими організаціями створимо реферальну мережу задля ефективної допомоги жертвам катувань.

Вкотре дякую за запрошення!

Світлина від Громадська організація "Форпост".

Спеціаліст з адвокації громадської організації «Форпост» та ПГ «СІЧ» Антон Мороз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*