Відбувся перший показ фільму “По той бік Ізоляції”.

Напередодні Міжнародного дня на підтримку жертв катувань у Музеї АТО (м. Дніпро) відбулася презентація документального фільму «По той бік Ізоляції». Герой фільму – відомий журналіст та письменник Станіслав Асєєв, який 2,5 роки провів у полоні незаконних збройних формувань в окупованому Донецьку.

Фільм, автором якого є ГО «Форпост», спонукає українців стати менш толерантними до тортур, підіймає проблему відповідальності за катування та необхідності вдосконалення національного законодавства. Стрічка демонструє, що в самому центрі Європі діє «цілодобовий конвеєр тортур», куди потрапляють як чоловіки, так і жінки, як молоді, так і літні люди.

Перед показом були продемонстровані інтерактивні театралізовані постановки, які проілюстрували, що в сьогоднішній Україні катування можуть бути застосовані до будь кого, незалежно від віку, статі, соціального статусу. Партнер заходу – Правозахисна група “Січ”.

«По той бік Ізоляції» є першою історією з циклу документальних фільмів, створених за підтримки Українського культурного фонду. В наступних фільмах ми також будемо розповідати про проблему тортур та їхніх наслідків в Україні: у місцях несвободи, поліцейських відділках та дитячих притулках.

Люди, які пережили катування, вкрай рідко озвучують свої історії на телеекрані, до того ж існує упередження про людей з травматичним досвідом і сприйняття їх як “хворих” та “небезпечних”. В циклі фільмів “Проти катувань” ми не просто даємо голос героям, а й показуємо, що саме вони – рушії позитивних змін у суспільстві. Ми розвіємо поширений міф: якщо психологічні тортури менш видимі, то менш небезпечні.

Мета проекту – показати, що в цивілізованій країні немає місця тортурам. Це ганебне явище має піти в небуття, в тому числі завдяки готовності тих, хто пережили катування чи стали свідками – відстоювати свої права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *