У Дніпрі відкрився центр підтримки постраждалим від конфлікту на Сході України

В Дніпрі відкрився Центр психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP, де ветерани війни на Сході України, постраждалі від дій бойовиків та вимушені переселенці зможуть отримати психологічну допомогу, юридичну консультацію або навіть знайти прихисток на кілька днів. Команда з двох десятків різнопланових фахівців допомагатиме тим, хто постраждав від конфлікту. Вони працюватимуть щоденно, всі послуги є безкоштовними.

У відкритті комплексу взяли участь міський голова Борис Філатов, голова Дніпровської ОДА Валентин Резніченко, голова Дніпровської обласної ради Гліб Пригунов, а також представники обласної та міської влади, духовенства та громадських організацій. Центр було створено на кошти грантів від Єврокомісії.

Як зазначив міський голова Борис Філатов, місто взяло безпосередню участь у реалізації цього проекту, а приміщення Центру є комунальною власністю громади Дніпра.

«Я пам’ятаю, як кілька місяців тому ми підписали меморандум про співпрацю. Не думав, що так швидко перерізатимемо стрічку. Обіцяю тепер виділити кошти на ремонт фасаду будівлі Центру,» – заявив очільник Дніпра.

В свою чергу, голова Дніпровської ОДА Валентин Резніченко, зазначив, що обласні волонтери та закордонні партнери активно допомагають бійцям та переселенцям з Донецької та Луганської областей, зокрема, вже впроваджені десятки програм для них: окрім лікування, психологічної реабілітації та відпочинку, центр надає можливість здобути нові професійні навички та розпочати власний бізнес.

«У нашій команді – психіатр, психотерапевт, психологи, соціальні працівники, юристи, адвокати. Весь комплекс складнощів, який виникає у людини, може бути вирішений. За потреби ми залучаємо партнерів із державних та приватних організацій», – розповіла керівник Центру Олена Подолян.

За її словами, щомісяця по допомогу звертаються не менше 70 українців.

Центр навіть має кімнату для ігротерапії; на думку психотерапевта із 20 – річним досвідом роботи Ольги Іларіонової, це є дуже важливим, оскільки кожен по різному сприймає травматичний досвід, проте психологічна підтримка не завадить жодному. Особливо це стосується дітей: малеча ще не може осмислити та розповісти про свої почуття, відтак дорослі її не розуміють.

«Гра – це і метод діагностики, і метод терапії для дітей. Батьки нерідко лякаються надто жорстким висловам малечі під час гри та сварять її. Проте діти просто мають відіграти свій травматичний досвід, інакше він дасть про себе знати в дорослому житті», – зазначила Іларіонова.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *