СУПЕРВІЗІЙНА ПІДТРИМКА ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДНІПРА

З листопада 2017-го психотерапевти Центру психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP надають  групові та індивідуальні  супервізії  для психологів і соціальних працівників Дніпра. Вперше спеціалісти міських державних установ та громадських організацій , які працюють зі стресовими розладами у дітей та дорослих, мають  можливість  отримати супервізії за кошти міського бюджету.

Супервізія – (лат. Supervidere – оглядати зверху) – один з методів теоретичного і практичного підвищення кваліфікації фахівців у сфері психологічного консультування та психотерапії. Проводиться в індивідуальній та груповій формах.

 «Ми  виграли міський конкурс для громадських організацій – розповідає  Олена Подолян, директорка Центру психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP, – у якому отримали фінансування на юридичну допомогу для клієнтів нашого Центру  та на супервізійну підтримку спеціалістів, які працюють з проблематикою стресових розладів. Наші слухачі – шкільні та медичні психологи, а також соціальні працівники. Ми раді, що спеціалісти у Дніпрі, нарешті, мають можливість безкоштовно отримати колегіальну підтримку,  яку фінансує міськрада. Раніше подібні висококваліфіковані послуги фахівці, які працюють з проблематикою стресових розладів,  могли отримати безкоштовно лише у супервізорів  Української Спілки Психотерапевтів, або в рамках  проектів за підтримки  зарубіжних донорів. На мою думку, це велике досягнення, що міськрада бачить користь у підтримці саме професійної спільноти, бо посилення компетенцій фахівців є одним з ефективних інструментів вирішення проблем групи людей вцілому. В нашому випадку – людей, які пережили потенційно травмуючі події, та/або мають складнощі з подоланням стресових проявів.

– За яким принципом обираються учасники та скільки слухачів у групі?

Групи формуємо невеликі, до 8 учасників. Запрошуємо  спеціалістів, у яких  найбільше навантаження. Вони працюють, як в державних, так і в громадських установах і подекуди на одного спеціаліста випадає по кількасот клієнтів. Наші слухачі першими контактують з людьми, які мають складнощі, пов`язані зі стресом. Ми формували групу за таким принципом: щоб спектр інтересів та рівень компетенції наших слухачів співпадали по максимуму.

Групи закриті, це означає, що новий учасник не може долучитися до роботи посеред процесу.  Робота триває трохи більше місяця, зустрічі відбуваються щотижня по дві години. Учасниці однієї з груп відмітили, що зустрічі  були насиченими та корисними, однак «надто швидко закінчилися».

-Це було дуже корисно, ми отримали максимум практичної інформації, – розповіла Тетяна Птухіна, працівник соціальних служб. – Я, приміром, працюю з родинами, які опинилися у кризових ситуаціях, а після цих занять, стала краще розуміти, що з ними відбувається.

Психолог Обласної дитячої лікарні Діана Літвіненко додала, що подібних практичних курсів у місті більше немає.

-Це дуже потрібні заняття для спеціалістів. Для себе можу виділити два моменти: це практичний матеріал та живе спілкування. Особливо було цікаво, коли розбирали живі історії. Шкода, що термін роботи групі суттєво обмежений у часі. Було б добре мати змогу відвідувати постійно діючу супервізійну групу.

Фахівчині Центру психічного здоров’я та травматерапії Форпост HELP – Інна Рожкова та Світлана Дорошенко проводили супервізійну групу для фахівців, які працюють з дітьми:

-Це вперше у Дніпрі і мабуть в Україні, коли в підвищенні кваліфікації фахівців, що надають допомогу громадянам, зацікавлена міськрада. Також ми спостерігаємо величезний інтерес у слухачів, – розповіла Інна Рожкова. – Ми надавали не лише теорію, а й практичні напрацювання. При цьому не обмежувалися  професійними навичками, приміром, якщо наші слухачі хотіли отримати відповіді на особисті питання. Адже психологи – живі люди, їм теж потрібна допомога. І якщо спеціаліст знатиме, як допомогти собі – то допоможе й іншим.  Таким чином саме наша група працювала ближче до формату будапештської школи супервізії.

Світлана Дорошенко відмітила, що акцент робили на дітях, адже вони у кризових ситуаціях потребують особливої допомоги:

-Ми навіть не очікували, що супервізійна підтримка виявиться настільки затребуваною. Нас просто закидали питаннями, – розповіла Світлана Дорошенко. – На жаль, за 10 годин неможливо опрацювати усе. Але ми раді, що вдалося розглянути і клінічний матеріал, і персональні складнощі фахівців в конкретних випадках. Ми намагалися надати учасникам також корисну літературу та практичний інструментарій.

Фахівчині ФОРПОСТ HELP запевняють, що це лише початок і надалі надаватимуть подібні послуги у Дніпрі.

-Ми будемо продовжувати супервізії та збільшимо кількість інтерактивних лекцій та воркшопів у Дніпрі, оскільки фахівці потребують осмислення накопиченого практичного досвіду. Без супервізійної підтримки складно уявити вдосконалення навичок фахівця в нашій сфері діяльності, – зазначила Олена Подолян, директорка Центру психічного здоров’я та травматерапії ФОРПОСТ HELP.

– Також ми прагнемо залучати якомога більшу кількість соціальних працівників до отримання колегіальної підтримки та пропагуємо мультидисциплінарний підхід, який є найбільш ефективним при роботі з постстресовою проблематикою. Наш Центр продовжує працювати у звичному режимі. Ми надаємо безкоштовні консультації не лише бійцям АТО, переселенцям та громадянам, які постраждали від конфлікту на Сході України, а й фахівцям, які з часів Революції гідності надають безкоштовну допомогу населенню. Вони можуть звернутися до Центру з різних питань, не обов’язково пов’язаних з професійними обов’язками. Ми знайдемо можливість допомогти.

Важливо: прийом до фахівців Центру здоров’я та травматерапії Форпост HELP відбувається за попереднім записом за телефоном  096 839 76 17 або через сторінку у соціальних мережах (посилання)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*