Тортури та жорстоке поводження в Україні

Учора у Києві в рамках спільного проекту «Боротьба проти катувань, жорстокого поводження та безкарності в Україні» наші колеги презентували результати соціологічного дослідження масштабу та розповсюдженості катувань в Україні. Восени були опитані 19 500 респондентів в усіх областях України. І 326 людей зізнались, що стали жертвами катувань з боку поліції.

Тривожною лишається висока толерантність до тортур з боку суспільства. Опитування показало, що якщо у 2017 році коженчетвертий українець виправдовував застосування сили поліцією в окремих ситуаціях, то тепер – майже кожен третій.

ГО «Форпост» протягом року надала психосоціальну допомогу та реабілітаційні послуги 50 жертвам катувань.
Харківська правозахисна група (ХПГ)Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ та Правозахисна Група “СIЧ” здійснили моніторингові візити до більше ніж до 100 пенітенціарних установ та констатували суттєве збільшення незаконних насильницьких дій щодо в’язнів. Більш 400 справ на захист постраждалих ведуть ці організації у національних судах та ЄСПЛ.

Правозахисники констатували майже повну повну безкарність тих, хто незаконно застосовує силу, іноді, навіть, смертельну. Детальніше, ознайомитись з результатами дослідження можна у публікації.

Переглянути статтю можна запосиланням: http://khpg.org/index.php?id=1561537520&fbclid=IwAR3dLkoRkBldPR5QVfpHg-iVHAG77pOfEhTpNQoq_y-m8-ATTubqV48zZ08

*Проект ЄС «Боротьба проти катувань, жорстокого поводження та безкарності в Україні»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*