Систематичні тортури та знущання над засудженими Бердянської виправної колонії №77

Протягом останнього місяця до Дніпровського СІЗО прибули шестеро засуджених з Бердянської виправної колонії №77.Родичі трьох з них звернулись до нашої організації з проханням по допомогу.

Під час спілкування з адвокаткою Мариною Кіптілою засуджені повідомили, що протягом усього часу перебування в установі вони піддаються тортурам як фізичним, так і психологічним.

Один з них і прибув у Дніпро для лікування після побоїв у БВК №77. Через побоювання за життя та здоров’я клієнтів адвокаткою було направлено клопотання до Південно-Східного регіонального відділення з питань виконання покарань про переведення ув’язнених до будь-якої іншої установи, аби запобігти подальшому пресингу та тортурам. Відносно одного засудженого уже є рішення про переведення, наразі очікується тотожне відносно двох інших.

Також було направлено скарги до ДБР щодо порушення статті 27 КВК (катування) та 365 (перевищення влади та службових повноважень).

Завдяки таким діям засуджені та їхні родичі мають змогу заявляти про кричущі випадки та не боятись наслідків.

Засуджені повідомляють, що протягом усього перебування в установі вони щоденно зазнавали побиття. Били так, щоб не залишати синців, в основному по п’ятах та по потилиці, використовували інші методи катувань, в тому числи й психологічні.

Мати одного з засуджених повідомила, що її сину вибили зуби, наявна продольна тріщина в берцовій кості та чисельні синці на голові і струс головного мозку. Також вона заявляє про те, що в неї систематично вимагали кошти, забирали одяг та посилки.

Голова ГО «Альянс української єдності» Олег Цвілий наголосив, що ці випадки не є поодинокими. Про цю колонію майже щодня отримуються дзвінки матерів з тотожними повідомленнями, було багато матеріалів в медіа – але реакції з боку держави наразі нема.

Юристами ГО «ПГ «СІЧ»» було направлено клопотання в Департамент проти катувань щодо здійснення процесуального керівництва над направленими до ДБР скаргами і буде проведено належне та справедливе розслідування.

Також директор ГО «ПГ «СІЧ»» Дмитро Рева наголосив, що незважаючи на всі перешкоди, правозахисники ретельно працюють з кожним зверненням і закликав не боятись і говорити про кричущі випадки порушення прав людини, зокрема у місцях несвободи.

Отримати юридичну допомогу:

068 762 0009 (ГО «ПГ «СІЧ»»)

Отримати психологічну підтримку:

096 839 76 17 (Форпост)

Детальніше про те, що відбувається у БВК№77:

Бердянськ. Зона 77. Документальный фільм

https://cutt.ly/shwjhv2

Х-ФАЙЛИ БЕРДЯНСЬКА ВК №77! ГО «МГК» ТА ЕДУАРД ІВАНОВ РОЗКРИЮТЬ ТАЙНИ КОЛОНІЇ, РОЗСЕКРЕЧЕНІ ФАЙЛИ

https://cutt.ly/ehwjkBz

Безкоштовна правова та психологічна допомога надається у рамках проєкту: «Боротьба з жорстоким, нелюдським, або принижуючим гідність поводженням чи покаранням і тортурами в Україні, комплексний та міжгалузевий підхід» за підтримки Євросоюзу.

DIGNITY – Danish Institute Against Torture

#Dignity #Правалюдини #протидіятортурам #правозахист #протидіякатуванням #тортури #Бердянська_колонія

Відео пресконференції:

Правозахисна Група “СІЧ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*