Сьома періодична доповідь України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання

Українські правозахисники представили  Сьому періодична доповідь України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання. Останній раз представники України доповідали ООН ще у листопаді 2014 року. Відповідно, за майже шість років в нашій державі відбулися деякі зміни, які стосуються тортур та нелюдянного поводження.

Сьому періодичну доповідь представлять ООН вже у другій половині липня. Комітет ООН проти катувань та жорстокого поводження має розглянути її та надати свої висновки та зауваження.

Наші партнери з Харківської правозахисної групи традиційно підготували свої коментарі щодо Доповіді. Коментар ХПГ надає відповіді майже на всі 42 питання Комітету ООН проти катувань. Він охоплює різні проблеми дотримання Конвенції за період листопад 20014 — серпень 2019 року і підготовлений на основі власної інформації та інформації, отриманої від партнерських організацій та державних органів. Цей коментар також буде представлений Комітету ООН проти катувань.

Як зазначають в ХПГ, за останні кілька років в Україні спостерігалися позитивні зміни і тенденції. Втім, досі існує чимало проблем, які продовжують негативно впливати на розповсюдженість тортур і жорстокого поводження. Наприклад, мова йде про проблеми безкарності у випадках застосування катувань, неефективне розслідування випадків катувань,  повна відсутність розслідування, рутинна практика порушення права на свободу та інших прав затриманих, практика масового застосування насильства в установах виконання покарань, відсутність належної медичної допомоги особам, які позбавлені волі тощо.

Ознайомитися з усією публікацією можна за посиланням: https://cutt.ly/zosWXNb

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *