Слоган Всесвітнього дня здоров’я 2021 року – За більш справедливий, більш здоровий світ!

Здоров’я – це стан фізічного, душевного та соціального благополуччя. Право кожної людини – жити в умовах, які дозволяють досягти найвищого рівня фізичного та психічного здоров’я. Тобто, соціально-політичні умови є запорукою і основним ресурсом для здоров’я кожної людини.
Право на здоров’я включає як свободи, так і права. До свобод належить право на контроль за своїм здоров’ям, включаючи право не піддаватися медичному лікуванню або дослідам без погодження з людиною. До прав відноситься право на систему охорони здоров’я (медичне обслуговування та основоположні соціальні чинники, що визначають стан здоров’я), яка надає людям рівні можливості для забезпечення найвищого досяжного рівня здоров’я.
Право на фізичне і психічне здоров’я – це широке поняття, яке може бути розділене на наступні окремі права:
– материнське, дитяче та репродуктивне здоров’я;
– інформована згода, особиста недоторканність, свобода від катувань, жорстокого поводження, право не бути підданим шкідливим практикам;
– безпечні умови праці і здорове навколишнє середовище;
– попередження, лікування і контроль захворювань, включаючи доступ до життєво важливих лікарських засобів;
– доступ до безпечної питної води.
Не забувайте про правові механізми, які можна використовувати для захисту від порушень у сфері охорони здоров’я! Пам’ятайте, кожен має право на доступність медичних послуг, яких він/вона потребує за станом здоров’я. Тож, відстоюємо свої права та дбаємо про своє здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *