CHECK-POINT: Психологи//Журналісти

«Перший пішов», як то кажуть.  23 травня ми провели перший CHECK-POINT з журналістами місцевих та національних ЗМІ. Задум був досить сміливим:  зустрітися у форматі живої дискусії, відмовившись від звичної відстороненості терапевтів та  ролі інтерв’юерів з боку журналістів  з метою започаткувати плідне міждісциплінарне співробітництво.

Лише на перший погляд здається, що у журналістів і психотерапевтів  мало точок перетину. Насправді існує велика користь у “перехресному запиленні”, оскільки фахівцям, які живуть і працюють в умовах воєнного часу, регулярно контактують з потерпілими і вносять відчутний внесок у формування дискурсу трагедії і її наслідків, необхідно дбати про збереження власної критичності та  шукати екологічні способи повідомлень про травмуючи події. І це тільки на перший погляд.  Розмірковуючи таким чином, ми прийшли до ідеї чек-поінту –  перетину професійних компетенцій фахівців різних галузей.

Цього разу ми говорили про професійне вигоряння: шо воно взагалі таке, з чим його не слід плутати, які  специфічні ризики існують в наших професіях, а які – розповсюджені,  як комунікувати з людиною, вкрай виснаженою, як  профілактувати та запобігати.  Іншими словами, ми говорили про наболіле та актуальне, бо робоче навантаження і у журналістів – новинників і у психологів та психотерапевтів, які працюють у третьому секторі, вкрай велике.  Світлин не додаємо, бо тема делікатна.

Підсумки  ми підвели новою темою, над якою будемо працювати деякий час: “як повідомляти про трагічні обставини не травмуючи”. Про результати будемо повідомляти по мірі надходження. Зацікавлених фахівців обох професій запрошуємо приєднуватися!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *