Президент наклав вето на Закон про примусову хімічну кастрацію

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості”.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні Закон  №6449, яким посилила відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх, ввівши примусову хімічну кастрацію. Тобто покарання полягало у примусовому введенні засудженим антиандрогенних препаратів з хімічних речовин, що зменшують лібідо та сексуальну активність. Передбачалося, що примусова хімічна кастрація не буде застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років.

15 правозахисних організацій, серед яких і ГО «Форпост», звернулися з відкритим зверненням до Президента з проханням ветувати Закон, який, на їхній погляд, порушує права людини.

«Ухвалений закон – наруга над принципами права і просто над здоровим глуздом. Примусова хімічна кастрація не убезпечує від скоєння таких злочинів. Геть незрозуміло, як можна застосувати це покарання до всіх злочинців, що скоїли статеві злочини проти неповнолітніх, якщо тільки частина з них має психічний розлад «педофілія», який визначений міжнародним класифікатором хвороб як «розлад сексуальної переваги» , тоді як решта злочинців не мають цього психічного розладу?!», – йдеться у зверненні.

За словами керівниці ГО Форпост» Олени Подолян, правозахисники і психіатри також вбачають небезпеку в створенні відкритого реєстру людей із педофілією.

«Окрім правових аспектів, це може вплинути на соціальну ситуацію: відкритий реєстр може породжувати в людях бажання вчинити самосуд. При цьому у нас немає превенції, немає дієвих механізмів допомоги дітям, які потерпають від сексуального насилля. Немає програм сексуального виховання, крім роботи, яку проводять неурядові організації. Ця тема табуйована в суспільстві», – заявила Олена Подолян.

Звернення до президента Володимира Зеленського підписали низка правозахисних організацій, серед яких яких  Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківський інститут соціальних досліджень, Центр прав людини ZMINA, Харківська обласна фундація «Громадська альтернатива», Центр громадянських свобод, ГО «Правозахисна група «СІЧ» та інші організації.

Сьогодні Закон був повернутий на допрацювання. Сподіваюємося, що у новій редакції пропозиції правозахисників будуть враховані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*