Правники обговорили перехідне правосуддя на регіональній зустрічі у Дніпрі

21 вересня в правовому клубі «Pravokator. Дніпро» відбулася експертна дискусія з питань перехідного правосуддя. Захід відвідали випускники освітніх курсів УГСПЛ, а також зацікавлені тематикою правники – адвокати, судді, прокурори.

Розпочала експертну дискусію Дар’я Свиридова, перша заступниця Постійного Представника Президента України в АРК. Вона ознайомила учасників з основними засадами національної концепції перехідного правосуддя. При цьому Дар’я підкреслила, що концепція встановлює загальні рамки і являється по суті дороговказом для подальших дій.

Після обговорення стосувалася проблем, з якими зіштовхуються національні органи правосуддя в рамках притягнення до відповідальності за злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту. Про них розказала Зера Козлієва, заступник начальника Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора.

Про міжнародний досвід створення різних механізмів притягнення до відповідальності за найбільш тяжкі злочини як одного з ключових елементів перехідного правосуддя розповіла Волкова Надія, директорка Ukrainian Legal Advisory Group. Після чого експерт «Регіонального центру прав людини» Роман Мартиновський представив участникам концепцію змішаного правосуддя (із залученням міжнародного елементу) як один із можливих варіантів для української ситуації.

Презентації викликали жвавий інтерес у учасників і вони прийняли актувну уасть у дискусії щодо перспектив створення в Україні спеціального механізму притягнення до відповідальності  за злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту.

Це вже друга зустріч, яка проводиться для обговорення актуальних питань запровадження перехідного  правосуддя в Україні і перспектив створення в Україні спеціального механізму зокрема.  Глибокий зміст дискусій підкреслює актуальність тематики та потребу її обговорення в колі практикуючих правників.

Довідково.

Перехідне правосуддя – набір інструментів, завдяки яким зможемо притягнути винних до відповідальності, відшкодувати постраждалим шкоду, реалізувати право громадян України знати правду про перебіг збройного конфлікту та проведемо інституційні реформи, які зроблять неможливим у майбутньому подібні конфлікти в Україні. Зараз концепція перехідного правосуддя для України вже доопрацьована робочою групою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та скерована до Офісу Президента України на розгляд.

Джерело: УГСПЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*