Неможливо лише однією розмовою психологічно допомогти людині, – Юлія Гончар

Минулої п’ятниці в  Правовому клубі “Правокатор” представники НДО та місцевих органів самоврядування провели зустріч, під час якої проаналізували поточну ситуацію з соціально-правовим захистом ветеранів війни та обговорили можливі зміни, які мають покращити ресоціалізацію та реабілітацію учасників бойових дій і членів їхніх родин.

Директорка Центру психічного здоров’я і травматерапії «Форпост-HELP» Юлія Гончар висловила свій погляд на ситуацію. Вона наголосила на необхідності удосконалення підходу до роботи з ветеранами і їхніми близькими.

«Неможливо лише однією розмовою психологічно допомогти людині. Необхідна більш тривала робота. Навіть ті двотижневі путівки до санаторію, які передбачає закон про реабілітацію, або малоефективні через дефіцит персоналу, або не задовольняють потребу людини через обмежені часові рамки такої реабілітації. Коли після неї ветеран повертається назад у своє середовище, то він більше не отримує ніякого психосоціального супроводу. А це дуже важливо. Коли у людини є проблема, то необхідно бодай 40 сесій спілкування з психологом», – зазначила Юлія Гончар.

Звичайно, що реабілітація ветерана часто пов’язана з роботою із родиною, яка є важливим елементом в успішному вирішенні запиту клієнта.

«Також важливо вирішувати медичні та соціальні проблеми. Адже якщо не вирішені питання, важливі для відчуття безпеки людини, то ефективність психокорекційної допомоги знижується. Близькі людини, яка служила, також мали власні переживання і знаходилися в стресовій ситуації, мають певні очікування. При ресоціалізації важливо вирішувати сімейні питання аби психолог міг також попрацювати з членами родини. Звичайно, що існує запит на те, щоб ветеранська спільнота допомагала ветеранам вирішувати соціальні питання,, а психологи вже б працювали виключно в професійній площині, – додала директорка «Форпост-HELP».

Юлія Гончар запевнила, що фахівці «Форпосту» готові долучатися до міських та обласних програм та надавати професійні послуги в рамках реабілітації та ресоціалізіції ветеранів. Зокрема це стосується психосоціального супроводу.

Разом із Юлією Гончар в заході брав участь психотерапевт Центру «Форпост-HELP» Євген Чирва

Свої пропозиції висловили й інші учасники заходу. Експерти Правозахисної Групи “СIЧ” зібрали 13 питань та рекомендацій, які будуть передані в Дніпровську міську раду, ДніпроОДА та профільний комітет Верховної Ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*