Молодь України закликала державу підтримати студентів Білорусі, яких переслідує режим Лукашенка

30 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі відбулась прес-конференція щодо старту адвокаційної кампанії в підтримку молоді Білорусі, яка ініційована Спільнотою активної молоді – САМ.
Молодіжні організації України звертаються до Уряду з проханням допомогти білоруським студентам, які зазнають репресій збоку режиму Лукашенка.
«В Білорусі тривають протести і внаслідок цього відбуваються утиски народу і студентської молоді. Лукашенко оголосив, що студенти будуть відраховані. Тому ми об’єдналися в коаліцію заради того щоб допомогти білоруським студентам, які потребують інформаційної підтримки і можливості відновлення навчання в ВНЗ України», – пояснив Владислав Мельничук, представник Асоціації молодіжних центрів України.
Андрій Калінін, Президент Української асоціації студентів, наголосив, що зараз дуже важливо мотивувати і підтримувати студентів в Білорусі до змін в країні і у відстоюванні демократії. «Ми маємо показати нашу підтримку», – підкреслив він.
Серед вимог українських молодіжних організації до Міністерства освіти та науки – спростити вступ для абітурієнтів з Білорусі та дати можливість їм відновити навчання в Україні, а також надати місця в гуртожитках. До Міністерства соціальної політики – надати білоруським студентам доступ до безоплатної правової допомоги. До Міністерства закордонних справ – надати охочим статусу біженців та посвідки на тимчасове проживання.
«Ми вимагаємо створити робочі групи в профільних міністерствах. Під вимогами підписалось більше 20 громадських організацій України. Ми будемо надсилати лист з вимогами до Уряду України і всі охочі можуть долучитися, щоб підтримати його», – зауважив Вірослав Цюп’як, представник Спільноти активної молоді «САМ».
«Студенти кожного дня стикаються з психологічним тиском, позбавленням стипендії, відрахування з інтернатур тощо. Відраховують студентів, які показували прекрасні результати в навчанні, відвідували всі пари. Також хлопцям після відрахування одразу надходять повістки з військомату», – розповіла Дар’я Рублєвская, членкиня Ради Асоціації білоруських студентів.
Дякуємо за методичну та організаційну підтримку Правозахисну Групу “СIЧ” та Громадську організацію “Форпост”. Переглянути прес-конференцію ви можете за посиланням:
Текст звернення до уряду: https://cutt.ly/GgUJN4z
Щоб долучитись до адвокаційної кампанії пишіть на ел.пошту: go.sam.dnipro@gmail.com
Також висловлюємо вдячність команді Українського кризового медіа-центр (Ukraine Crisis Media Centre) за організацію прес-конференції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*