Міжнародна конференція “Подолання наслідків політичного насилля”

13-14 жовтня у Тбілісі відбулась Міжнародна конференція “Подолання наслідків політичного насилля” (за підтримки Європейського товариства травматичних стресових досліджень, Державного університету Іллі у співпраці з Грузинським товариством психотравм та Фондом Глобальна ініціатива з питань психіатрії –Тбілісі). Звісно, ми не могли пропустити таку подію і від команди Центру психічного здоров`я та травматерапії «Форпост HELP» делегували Олесю Ольховик.

Основною метою нашої участі було посилення зв’язків з міжнародною спільнотою з питань реабілітації жертв тортур. Ми зацікавлені в тому, аби застосовувати найбільш сучасні науково-доказові методи та імплементувати високі стандарти роботи міжнародної професійної спільноти. Програма воркшопів містила такі теми: лікування ветеранів з ПТСР; лікування дітей та підлітків з посттравматичним розладом; генетичні чинники ПТСР; довгостроковий вплив політично-репресивного режиму; подолання професійного вигорання серед медіа, які були представлені фахівцями з Великобританії, Німеччини, Польщі, Португалії, Литви, Голландії, Туреччини, Грузії. Україну на Конференції представляли дві організації: ГО «Форпост» та ГО «Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій».

Можна підкреслити, що рівень дослідження ПТСР, як явища, його профілактики та лікування у різних країнах дуже високий. Кожна з них – досліджує власну специфіку причин, проявів, найбільш ефективні методи зцілення та ділиться напрацьованим досвідом з колегами. В цьому контексті зустріч виявилася надзвичайно корисною та дала поштовх подальшому розвитку та вдосконаленню нашої роботи у цьому напрямку. Крім суто професійної зацікавленості було приємно зустрітись, передати та отримати вітання, відчути міцність зв’язків з колегами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*