День на підтримку жертв катувань: дайджест досягнень Форпосту за останній рік

У суботу, 26 червня, у всьому світі відзначали День на підтримку жертв катувань. У зв’язку із цим хотілося б згадати, яких зусиль докладає наша команда, аби це жахливе явище зникло з терен України і сусідніх держав. Наші спеціалісти не тільки надають психосоціальну допомогу жертвам катувань, а і ведуть комплексну адвокаційну та просвітницьку кампанію.
З 2015 року команда Центру психічного здоров’я і травматерапії “Форпост HELP” надає психосоціальну допомогу людям, які пережили катування.
На початку 2017 року “Форпост” з 11-ма партнерами долучився до створення української Коаліції громадський правозахисних організацій “Проти катувань”: http://pk.khpg.org/index.php
Трохи менше року назад «Форпост» долучився до допомоги громадянському суспільству Білорусі. Регулярні консультації, супервізії та рекомендації – це те, з чого почалася наша робота з білорусами. Згодом разом із Данським інститутом проти катувань ми адаптували чимало інформаційних роликів, які допомогли білорусам стати більш стійкими та протидіяти тортурам у себе в країні.
З вересня 2020 року було проведено два масштабних тренінга, під час яких експерти Данського інститут проти катувань навчали українських спеціалістів документуванню тортур за стандартами Стамбульського протоколу. Паралельно «Форпост» проводив вебінари та корисні зустрічі з тими, хто готовий допомагати жертвам катувань.
У п’ятницю 25 червня, в Музеї АТО в Дніпрі був представлений перший фільм із циклу “Проти катувань” про людей, які пережили тортури. Перша стрічка розповідає історію журналіста Станіслава Асєєва, якого росіяни захопили та утримували у сумнозвісній донецькій «Ізоляції». Ця серія фільмів має привернути увагу суспільства до проблеми тортур в Україні та світі, показати до чого може призвести непокаране зло.
Докладніше про результати нашої роботи розкажемо наприкінці року.
У світлі Дня на підтримку жертв катувань хотілося б нагадати, що тортури – це перш за все удар по людській гідності. Вони залишають глибокі рани не тільки на тілі людини, а і в її душі. Ці травми нерідко переносяться на оточуючих, через що наслідки катувань відчуває не тільки сама жертва. Закликаємо усіх долучатися до допомогти постраждалим від катувань!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *